Polacy pokonają Rosję? Nasi szczypiorniści chcą się podnieść po porażkach na mistrzostwach Europy

Polska po dotkliwych porażkach z Norwegią i Szwecją zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy II rundy zasadniczej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych i nie ma już szans na awans do półfinału. W niedzielę o 15.30 zmierzy się w Bratysławie z Rosją.

Polscy piłkarze Ręczni w niedzielę zmierzą się z Rosją
fot. twitter.com/handballpolska

Rosja także przegrała oba mecze w drugiej rundzie Euro piłkarzy ręcznych, ale dwa punkty wyniosła z rundy wstępnej. Dzięki temu Sborna w tabeli plasuje się na piątej, przedostatniej pozycji. W piątek jednak była blisko sprawienia niespodzianki, bo uległa obrońcom tytułu Hiszpanom zaledwie 25:26.

W tabeli prowadzi z kompletem sześciu punktów Hiszpania, która wyprzedza Norwegię i Szwecję - po 4 pkt oraz Niemcy i Rosję - po 2. Klasyfikację zamyka ekipa Patryka Rombla z zerowym dorobkiem. Na zakończenie rundy zasadniczej Biało-czerwoni zmierzą się we wtorek w stolicy Słowacji, która wraz z Węgrami jest organizatorem turnieju, z Hiszpanią.

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują i zmierzą się "na krzyż" po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F). Na 28 stycznia zaplanowano również spotkanie o piąte miejsce. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia. (

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska-Rosja #piłka ręczna

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo