KORESPONDENCJA Z NIEMIEC / ​Hanower, Berlin, Essen. Ślą kolejne paczki dla Tuska

  

Polonia hamburska rozumie trudną sytuację finansową rodziny Donalda Tuska i wzorem berlińskiej także wysyła premierowi RP paczkę odzieżową. Jak dowiedziała się „Niezależna” podobne paczki otrzyma polski premier z Hanoweru, Essen oraz innych niemieckich miast.
 
Pan premier skarżył się publicznie, że jego bezrobotna małżonka jest zmuszona ubierać się za partyjne pieniądze, więc pomocna – jak zwykle – niemiecka Polonia (jej spora część) pośpieszyła ponownie z pomocą, wysyłając  na adres premiera RP paczki z ubraniami.

Hamburska Polonia także stanęła na wysokości zadania, chociaż – jak napisała w liście do Donalda Tuska paczka jest skromna, tak samo jak skromne są ich możliwości finansowe.„Zawsze jesteśmy gotowi wesprzeć premiera i rząd w trudnych czasach” – zapewniła nas Ewa z Hamburga, natomiast Basia dodała, że jest rzeczą zrozumiałą, iż Polacy mieszkający zagranicą pragną w ramach swoich możliwości wesprzeć pana premiera w jego trudnej i odpowiedzialnej pracy dla dobra wspólnego.

Jak udało się nam dowiedzieć, Klub Gazety Polskiej w Hamburgu przyłączając się do akcji „odzieżowego wsparcia” dla premiera i jego rodziny, obecnie czeka na sugestie z Urzędu Kanclerskiego, co pan premier poza ubraniem potrzebuje najbardziej.​- Natychmiast, gdy dowiedzieliśmy się o ubóstwie w Polsce, postanowiliśmy zareagować. Biedny premier, biedna premierowa, nie mają co na siebie włożyć – mówił nam w sobotę Józef Galiński, szef Klubu Gazety Polskiej Berlin Brandenburg.

- W tej sytuacji Kluby nie mogły pozostać bierne i obojętne. Uważamy, że każdy kto może, powinien wspierać premiera w tych ciężkich czasach – dodaje Anna Mansfeld-Śląski z KGP Berlin II.

Powodowani solidarnością z Polakami, zasmuceni biedą, w jakiej przyszło żyć rodzimemu rządowi, postanowiliśmy go wesprzeć. To pierwsza paczka, inaugurująca akcję, bo zbiórka trwa. Poza członkami klubów, także Niemcy spontanicznie się zrzucali na zorganizowanie wsparcia dla premiera – opowiada mecenas Stefan Hambura, który także dołożył się do kupna garnituru Donaldowi Tuskowi.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Miał 1,5 promila. Wpadł podczas akcji „trzeźwy kierowca”

/ http://www.krosno.lubuska.policja.gov.pl/

  

Policjanci z Krosna Odrzańskiego (lubuskie) przeprowadzili działania „trzeźwy kierowca”. Jeden z zatrzymanych do kontroli kierowców miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - poinformowała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Akcja rozpoczęła się o godz. 5 rano w Gubinie. Spośród 250 skontrolowanych nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie. To właśnie tam doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy renault.

Kulka przekazała, że kierowcy renault grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. zł.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania mające na celu eliminowanie z dróg kierowców prowadzących po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków.

"Pamiętajmy, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Alkohol sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona lub nie ma jej wcale. Wsiadając za kółko pod wpływem alkoholu, narażamy nie tylko siebie, ale i innych"

– zaznaczyła Kulka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts