Niemcy szykują ewakuację rodzin dyplomatów na Ukrainie?

Według "Bilda", niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje nad planem ewakuacji dla krewnych pracowników ambasady niemieckiej na Ukrainie.

Budynek ambasady RFN w Kijowie
fot. Tohaomg - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63295793

Zgodnie z planem powinni oni zostać wywiezieni z kraju, jeśli sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu - pisze "Bild".

Z kolei dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w kontekście tej informacji przypomina, że "wcześniej ze strony Stanów Zjednoczonych pojawiły się doniesienia o konkretnych planach ewakuacji. Według Fox News Departament Stanu USA poprosił członków rodzin pracowników ambasady USA na Ukrainie o rozpoczęcie ewakuacji w poniedziałek. W ciągu najbliższego tygodnia Departament Stanu będzie również zachęcał Amerykanów do opuszczenia Ukrainy lotami komercyjnymi, >dopóki są jeszcze dostępne<".

Wieczorem na medialne doniesienia oficjalnie zareagowało niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pisze "Bild", cytując oświadczenie MSZ, w którym czytamy:

"Bardzo uważnie obserwujemy sytuację w zakresie bezpieczeństwa pracowników naszych misji zagranicznych na Ukrainie i jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszymi partnerami w UE i na szczeblu międzynarodowym. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie podejmuje obecnie żadnych działań w celu zmniejszenia liczby pracowników ambasady lub członków (ich) rodzin".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo