Fan hokeja, wędkarz, pasjonat jeździectwa, cudowny ojciec... Tak Onet ociepla wizerunek Putina

Fan hokeja, wędkarz, pasjonat jeździectwa, taekwondo i karate. Poza tym - kochający tatuś dla swojej córki, dla której zrobi wszystko, a już z pewnością wybuduje halę sportową do... akrobatycznego rock and rolla. Taką sylwetkę Władimira Putina opublikował na swoich łamach Onet. - Jest też zwolennikiem turystyki, zwłaszcza wyjazdów na Ukrainę oraz nowatorskim przedsiębiorcą z branży gazowej - ironizuje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Władimir Putin to nie tylko polityk, ale także wielki fan sportu. Rosyjska głowa państwa od dzieciństwa trenuje sztuki walki i posiada czarny pas w taekwondo czy karate Kyokushin. Poza tym 69-latek pasjonuje się hokejem na lodzie oraz lubi jeździectwo czy wędkarstwo

- pisze sport.onet.pl.

W tekście wymienione zostają kolejne zachwycające informacje na temat Putina. Czytamy m.in. o tym, że "prezydent wielkiego mocarstwa pojawiał się na lodzie jako hokeista" i "miał wesprzeć budowę nowej hali sportowej do... akrobatycznego rock and rolla, ponieważ uprawiała ten sport jego córka".

Jak zauważa autor, prezydent Rosji regularnie dba o swoją sprawność fizyczną: poranki spędza na ćwiczeniach, po zjedzeniu pierwszego posiłku przez dwie godziny pływa, a po aktywności w wodzie rozpoczyna trening siłowy z ciężarami. Co więcej, "polityk nie ukrywa również niechęci do papierosów oraz alkoholu".

- Głowa największego państwa jest prawdziwym pasjonatem sportu. Putin sam mówił, że od 11. roku życia ćwiczy judo. Jest to podobno jego ulubiona dyscyplina i już jako 18-latek doszedł w niej do poziomu mistrzowskiego. W 2010 r. otrzymał tytuł doktora, co jest jednym z najwyższych przyznawanych przez japońskie szkoły walki. W 1999 r. ukazała się nawet książka "Uczymy się judo z Władimirem Putinem", której polityk jest współautorem

- obwieszcza Onet.

Ale to nie wszystko! "Putin posiada także nieprzeciętne umiejętności w innych sportach walki. W 2013 r. otrzymał mistrzowski 9. dan (dziewiąty czarny pas), najwyższy stopień w koreańskim stylu walki taekwondo. Dla porównania Chuck Norris ma ósmy stopień" - zachwyca się autor i dodaje:

Poza tym Putin słynie z zamiłowania do jeździectwa konnego, lubi jeździć na nartach i kibicuje piłkarzom Zenita Sankt Petersburg. Prywatnie także nurkuje, interesuje się wędkarstwem, strzelectwem i Formułą 1.

Podobnych peanów w tekście nie brakuje - nie umknął zatem uwadze wicerzecznikowi PiS.

- Jest też zwolennikiem turystyki, zwłaszcza wyjazdów na Ukrainę oraz nowatorskim przedsiębiorcą z branży gazowej

- napisał Radosław Fogiel na Twitterze.

Komentarzy nie brakuje:

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo