Kolejny fatalny występ polskich skoczków w Pucharze Świata. W Titisee-Neustadt punktował tylko Wolny

Niemiec Karl Geiger wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata skoczków narciarskich w Titisee-Neustadt. Do finałowej serii awansował tylko jeden Polak - Jakub Wolny, który zajął przedostatnie punktowane miejsce.

Jakub Wolny jako jedyny polski skoczek zdobył w sobotnim konkursie punkty Pucharu Świata
Fot. Tomasz Jedrzejowski / Gazeta Polska

Fatalnego sezonu w wykonaniu polskich skoczków narciarskich ciąg dalszy. W niemieckim Titisee-Neustadt punktował w sobotę tylko Jakub Wolny, który zajął 29. miejsce i zainkasował dwa punkty w klasyfikacji Pucharu Świata. To najgorszy występ Biało-czerwonych od sześciu lat, kiedy w konkursie w Ałamatach 30. miejsce zajął Dawid Kubacki.

Słaby występ polskich skoczków

Do drugiej serii konkursu nie awansowali Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. Na Hochfirstschanze decyzją trenera Michala Dolezala, nie wystąpili najlepsi polscy skoczkowie, którzy przygotowują się do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Sobotni konkurs wygrał Niemiec Karl Geiger przed Słoweńcem Anze Laniskiem i Markusem Eisenbichlerem. W niedzielę o godzinie 16 w Titisee-Neustadt odbyć mają się kolejne zawody Pucharu Świata.

Karl Geiger wygrał i został liderem Pucharu Świata

 


Źródło: niezalezna.pl

#Puchar Świata w skokach narciarskich ##skijumpingfamily #Titisee-Neustadt #Jakub Wolny

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo