Ida Nowakowska oburzona profanacją kościoła. Laura Breszka komentuje: „Napisy okropne, ale PiS gorszy"

Prezenterka TVP - Ida Nowakowska często mówi otwarcie na temat swojej wiary i przekonań religijnych. Niejednokrotnie zaznaczała publicznie, iż jest osobą wierzącą i praktykującą. Bierze czynny udział w Mszach świętych. Na Instagramie prezenterka zamieściła krótkie wideo, a w opisie wyraziła ubolewanie faktem, iż ściana jednego z warszawskich kościołów została zniszczona. Pod postem Nowakowskiej, aktorka Lara Breszka zamieściła dość wymowny komentarz, w którym skrytykowała... partię rządzącą!

instagram.com

Ida Nowakowska co jakiś czas wypowiada się publicznie o przywiązaniach do tradycji chrześcijańskich. Co więcej, w podobnych przekonaniach wychowuje swojego syna - Maksa. W związku z tym, prezenterka TVP zareagowała niemalże natychmiast na wiadomość o profanacji jednego z warszawskich kościołów, na fasadzie którego pojawiły się różne, wulgarne napisy (m.in. "PiS Won"). W komentarzach pod postem, swoje zdanie przedstawiła jej koleżanka z branży, aktorka Laura Breszka, która wykorzystała tę sytuację, by skrytykować ostrymi słowami... partię rządzącą - Prawo i Sprawiedliwość. 

Dyskusja pełna emocji!

W związku ze zniszczeniem ściany kościoła, na Instagramie Nowakowskiej pojawiło się wideo, na których widać, jak prezenterka z synem stoi obok świątyni. Na ścianie budowli widnieją napisane czerwoną farbą trzy hasła: "PiS won", "świeckie państwo", oraz "tu będzie techno!". W opisie, prezenterka zacytowała Biblię, a także przytoczyła słowa Jana Pawła II. 

Jak można się domyślać, w komentarzach wywiązała się żywa dyskusja. Nie zabrakło słów wsparcia dla Idy - od osób, których podobnie jak nią, wstrząsnął akt wandalizmu. Do słów prezenterki odniosła się również Laura Breszka, która przedstawiła inny punkt widzenia:

"Idusiu, te napisy są okropne, ale PiS bardziej. Może sprostuję. Ci, którzy w naszym kraju najgłośniej mówią o braku wiary, czynią największe zło i nie są wg. mnie reprezentantami Boga tylko szatana. Wiara jest walutą, niestety"

- napisała aktorka.

 


Źródło: niezalezna.pl, plotek.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo