Kolorowy karnawał w Rio de Janeiro i Sao Paulo przełożony. Parady dopiero w kwietniu

Z powodu masowych zakażeń koronawirusem w Brazylii, największe miasta tego kraju, Rio de Janeiro i Sao Paulo, przełożyły słynne uliczne parady karnawałowe z lutego na kwiecień - podały w piątek władze obu metropolii.

pixabay.com/489327

W wydanych oświadczeniach wskazały one, że karnawał uliczny odbędzie się prawdopodobnie 21 kwietnia, kiedy w Brazylii świętowany jest dzień Tiradentes ku czci bohatera narodowego kraju, Joaquima Jose da Silvy Xaviera.

Według władz obu brazylijskich miast pochody karnawałowe w kwietniu będą mogły zostać zorganizowane, jeśli ustąpi obecna fala koronawirusa. Wskazały, że masowe zakażenia to efekt infekcji nowym wariantem, Omikronem.

Zgodnie z planami władz obu miast pochody szkół samby będą mogły się odbyć pod warunkiem spełnienia kilku wymogów sanitarnych, m.in. pełnego zaszczepienia uczestników zabawy, a także noszenia przez nich masek ochronnych.

Z danych służb medycznych Brazylii wynika, że do piątkowego popołudnia zaszczepiło się w pełni przeciwko Covid-19 ponad 148 mln mieszkańców tego kraju, co stanowi 69 proc. populacji.

Od kilku dni w Brazylii utrzymuje się wysoki poziom zakażeń koronawirusem. Podczas ostatniej doby wyniósł on 166,5 tys. W tym czasie zmarło 358 zainfekowanych osób.

Brazylia jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie. Dotychczas potwierdzono tam ponad 23,7 mln zakażeń oraz 622,5 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo