Niemiecki rząd dementuje doniesienia "Spiegla"

Rzecznik niemieckiego rządu zdementował w piątek wieczorem informację, jaką podał wcześniej tego dnia tygodnik "Der Spiegel", który napisał, że kanclerz Olaf Scholz odrzucił propozycję spotkania w najbliższym czasie z prezydentem USA Joe Bidenem w sprawie kryzysu na Ukrainie.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

"Der Spiegel" napisał, że Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, jednak najważniejszym tematem miała być koordynacja wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z zagrożeniem wojną na Ukrainie.

W artykule pt. "Dlaczego Olaf Scholz nie ma czasu dla Joe Bidena?" jako powód odmowy kanclerza podano jego zaplanowane na najbliższe dni wyjazdy i spotkania.

Tygodnik, który ocenił, że "trudno uwierzyć", iż kanclerz nie znalazł czasu na takie spotkanie, poinformował, że poszukiwany jest dogodny dla obu stron termin wizyty.

Do osobistej dyskusji Bidena i Scholza może dojść najwcześniej na początku lub w połowie lutego.

"Rosja tworzy największe zagrożenie od czasu zakończenia zimnej wojny, gromadząc ok. 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą (...), a kanclerz Niemiec uważa, że w związku ze swoim kalendarzem spotkań nie może znaleźć czasu dla amerykańskiego prezydenta"

- skomentował "Der Spiegel".

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo