Nadużycia seksualne w The Voice of Holland. Program zawieszono, "gwiazdy" obnażone w filmie

Ponad 7 mln Holendrów obejrzało w czwartek wieczorem program w telewizji publicznej o wykorzystywaniu seksualnym w The Voice of Holland (TVH), informuje portal NU. Stacja RTL w sobotę zawiesiła emisję tego muzycznego show.

mat. pras.

"Zarzuty są bardzo poważne, szokujące i nie były nam znane”

– czytamy w oświadczeniu telewizji. Decyzja o zdjęciu programu została podjęta po tym, jak program BOOS BNNVARA, poinformował, że nada materiał na ten temat.

Czwartkowa emisja zgromadziła przed telewizorami miliony Holendrów. W 82-minutowym programie dziesiątki kobiet opowiedziały o tym, co się działo za kulisami TVH.

Zarzuty molestowania seksualnego oraz nadużycia pozycji postawiono trzem pracującym przy programie mężczyznom – muzykowi Jeroenowi Rietbergengowi, piosenkarzowi Marco Borsato oraz raperowi Ali B.

Ten ostatni został także oskarżony o gwałt. B. Odrzuca zarzuty i przekazał przez swojego prawnika, że będzie współpracował z organami ścigania.

Popularny piosenkarz Marco Borsato został oskarżony przez sześć kobiet, z czego trzy w czasie molestowania miały być nieletnie. Przeciwko Borsato prowadzone jest już postępowanie w innej sprawie o molestowanie seksualne.

Jeroen Rietbergen przyznał się wcześniej do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym. Rzuciła go także partnerka, Linda de Mol.

W piątek rozgłośnie radiowe publicznego radia poinformowały o wstrzymaniu odtwarzania piosenek piosenkarza i rapera. Podobną decyzję podjęła komercyjna stacja Qmusic.

Dziennik “De Volkskrant” informuje, że stacja RTL zawierała z uczestnikami The Voice of Holland umowy, w których zobowiązywali się oni, pod groźbą kary 10 tys. euro, że nie będą rozmawiać o programie z osobami trzecimi. Zdaniem gazety z tego powodu dopiero teraz zostały ujawnione nieprawidłowości.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo