Planowane odejście od kart wędkarskich

Ministerstwo Infrastruktury zamierza uprościć wędkowanie w Polsce, planuje odejść od kart wędkarskich i wprowadzić jedną opłatę dopuszczającą do wędkowania - poinformował na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Pierwszą zasadniczą zmianą, którą już od początku roku zaproponowaliśmy to jest wprowadzenie jednej opłaty na wszystkie akweny, które znajdują się w jurysdykcji Wód Polskich to jest 250 zł"

- powiedział wiceminister.

Dodał, że program, który został przygotowany i nowe rozwiązania, mają na celu przede wszystkim zmniejszenie kosztów wędkowania, uproszczenie sposobu wędkowania i sposobu pozyskiwania pozwoleń wędkarskich oraz popularyzację wędkowania.

Wiceminister poinformował też, że w Wodach Polskich utworzono specjalny departament rybacki, który ma za zadanie przygotowanie rozwiązań, które wyjdą naprzeciw wędkarzom i będą promować wędkarstwo. Departament będzie też dbał o ochronę środowiska, dobry stan wód w zakresie ich zasobów. Chodzi przede wszystkim o zarybienia.

"W tym roku Wody Polskie przeznaczają 5 mln zł na dodatkowe zarybienia na akwenach i to nie tylko na naszych akwenach. Szeroko zapraszamy do współpracy użytkowników wód, którzy chcieliby się włączyć w ten program"

- powiedział Gróbarczyk.

Ponadto zadaniem departamentu będzie współpraca z organizacjami społecznymi i zwiększenie bioróżnorodności w polskich akwenach śródlądowych.

Obecny na konferencji prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że trwają prace, aby pozwolenie na wędkowanie można będzie zainstalować w aplikacji mObywatel.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo