Eksplozja ciężarówki w Ghanie. Ogromne straty

Co najmniej 17 osób zginęło, 59 zostało rannych, a bislko 500 budynków zniszczonych w wyniku eksplozji ciężarówki przewożącej materiały wybuchowe do kopalni złota w Ghanie. Wybuch nastąpił po zderzeniu pojazdu z motocyklem.

Twitter.com/#GenerationalThinker #Blogger (@KobbyKyei_)

Do wypadku doszło w miejscowości Apiate, pomiędzy miastami Bogoso i Bawdie. Ciężarówka zmierzała do kopalni złota Chirano, należącej do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Kinross Gold Corporation. Rzecznik firmy potwierdził, że do tragicznego zdarzenia doszło w odległości 140 km od kopalni.

Filmy opublikowane w lokalnych mediach społecznościowych ukazują ogromne, tlące się miejsce wybuchu. Zniszczone budynki przybrały postać stosu drewna, cegieł i poskręcanego metalu. Zdjęcie udostępnione przez lokalnego członka rady miejskiej przedstawia głęboki krater w centrum wybuchu.

"Zalecono obywatelom, aby opuścili ten obszar i udali się do okolicznych miasteczek dla zachowania bezpieczeństwa w czasie, gdy trwa akcja ratownicza" - poinformowała lokalna policja w oświadczeniu. Ocalali mają znaleźć schronienie w publicznych przestrzeniach takich jak klasy szkolne i kościoły w pobliskich miejscowościach.

Prezydent Ghany Nana Akufo-Addo przekazał, że wojsko dołączyło do działań ratowniczych. Władze poinformowały, że grupa policjantów i ekspertów wojskowych została oddelegowana w celu "uniknięcia drugiej eksplozji" i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Akufo-Addo napisał w mediach społecznościowych, że został poinformowany o eksplozji i potwierdził, że są ofiary śmiertelne.

"To naprawdę tragiczne wydarzenie i chciałbym przekazać w imieniu rządu głębokie wyrazy współczucia rodzinom zmarłych" - oświadczył Akufo-Addo

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo