Nieprawidłowości w PIG. CBA zatrzymało 8 osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego. Mają one dotyczyć przetargów budowlanych i remontowych PIG w latach 2019-2020.

fot. cba.gov.pl

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował Polską Agencję Prasową, że zatrzymań byłego pracownika PIG oraz siedmiu przedsiębiorców z branży budowlanej z woj. mazowieckiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego dokonali funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA.

To pierwsze zatrzymania w prowadzonym śledztwie CBA, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczącym m.in. nieprawidłowości przy organizacji przetargów dla Instytutu.

Według śledczych do nieprawidłowości mogło dojść przy zamówieniach publicznych dotyczących budynków Instytutu, m.in. prac projektowych i robót budowlano-remontowych, budowy dróg dojazdowych, prac konserwacyjnych instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych.

Zatrzymani przez CBA usłyszeli w prokuraturze zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej, składania fałszywych oświadczeń oraz powoływania się na wpływy w instytucji państwowej dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledztwo rozwija się.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo