4500 euro kary za... udzielenie pomocy

Karę w wysokości 4500 euro wymierzono we Włoszech kobiecie, która będąc w kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem pomogła motocykliście rannemu w wypadku przed jej domem. "Kiedy trzeba komuś pilnie pomóc, nie myśli się, tylko się działa" - tłumaczyła się mieszkanka okolic Padwy.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Lokalny dziennik podał, że w kwietniu 2020 roku kobieta umieszczona w kwarantannie z powodu pozytywnego wyniku testu usłyszała huk na ulicy. Wybiegła z domu, by zobaczyć, co się stało. Okazało się, że doszło do wypadku. Mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znak drogowy, a następnie wpadł do rowu.

"Leżał na ziemi, był cały obolały. Pomogłam mu, chciał się podnieść, ale w jego stanie nie było to wskazane" - opowiedziała kobieta, cytowana przez gazetę "Il Mattino di Padova".

Kiedy wraz z pogotowiem przyjechali karabinierzy, odkryli, że 56-letnia Maristella Scarmignan jest w kwarantannie. Została spisana za naruszenie zasad izolacji. Jak wyjaśniła w rozmowie z gazetą, na nic nie zdały się jej apele o zdrowy rozsądek i zrozumienie sytuacji. Ponadto - jak dodała - otrzymała chwilę wcześniej negatywny wynik pierwszego z dwóch testów, jakie musiała zrobić po zakażeniu.

Teraz kobieta otrzymała zawiadomienie z miejscowego sądu o tym, że wymierzono jej karę czterech miesięcy aresztu, zredukowaną do dwóch i zamienioną na grzywnę w wysokości 4500 euro.

Skazana protestuje podkreślając, że była dotąd niekarana, a pierwszą karę wymierzono jej za pomoc ofierze wypadku. "Miałam go zostawić rannego na ulicy?" - pytała. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Włochy #kwarantanna #koronawirus

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo