Skandal na hiszpańskim dworze. Szwagier króla (były więzień) nie tylko jest w separacji. Ma romans!

Inaki Urdangarin, osadzony od 2018 do 2020 r. za malwersacje finansowe szwagier króla Hiszpanii Filipa VI, potwierdził, że żyje w separacji z księżną infantką Krystyną. Przyznał też, że od pewnego czasu pozostaje w związku z inną kobietą.

pixabay

W opublikowanym w czwartek przez portal dziennika “La Razon” nagraniu szwagier Filipa VI potwierdził mediom, że żyje w separacji z księżną Krystyną, która mieszka w Szwajcarii.

“Takie rzeczy się zdarzają i będziemy je rozwiązywać w najlepszy możliwy sposób”, powiedział Urdangarin, zapewniając, że do tematu separacji z księżną Krystyną “należy podejść ze spokojem”.

We wrześniu 2019 r. Urdangarin wyszedł z więzienia Brieva, w prowincji Avila, aby rozpocząć swoją współpracę z ośrodkiem dla niepełnosprawnych. Kilka miesięcy później, wraz z nastaniem pandemii Covid-19 został zwolniony warunkowo z więzienia. Od tamtej pory mieszka w baskijskim mieście Vitoria, z którego pochodzi jego matka.

Jak ustaliły hiszpańskie media, nową partnerką szwagra króla Filipa VI jest Ainhoa Armentia, pochodząca z Vitorii adwokat. Urdangarin poznał ją w jednej z miejscowych kancelarii prawnych, w której od kilku miesięcy doradza.

54-letni Urdangarin trafił do więzienia Brieva w czerwcu 2018 r. po skazaniu go przez sąd na blisko sześć lat więzienia, m.in. za nielegalne zainkasowanie 6 mln euro przeznaczonych na inwestycje publiczne.

Podczas śledztwa potwierdzono, że w latach 2004-2006 Urdangarin firmował swoim nazwiskiem przestępczą działalność organizacji non profit, Instytutu Noos, powołanego do propagowania sportu i kultury fizycznej. Większość środków trafiała jednak na inne cele, m.in. prywatne konta w rajach podatkowych.

Inaki Urdangarin jest byłym kapitanem reprezentacji Hiszpanii w piłce ręcznej. Z ekipą tą zdobył dwukrotnie, w 1996 r i 2000 r., brązowy medal na letnich igrzyskach olimpijskich.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo