Norwegia za mocna! Dotkliwa porażka polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach Europy

Polscy piłkarze ręczni drugą fazę mistrzostw Europy rozpoczęli od wysokiej porażki 31:42 z Norwegią w Bratysławie.

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Norwegami na Euro
fot. twitter.com/handballpolska

Brązowi medaliści ostatniego Euro oraz wicemistrzowie świata z 2017 i 2019 roku byli zdecydowanymi faworytami meczu w Bratysławie, co potwierdzili na boisku. Polscy piłkarze ręczni potrafili Norwegom dotrzymać kroku tylko na początku spotkania. Rzutami z dystansu popisywał się Szymon Sićko, z karnych skuteczny był Arkadiusz Moryto i po siedmiu minutach Biało-czerwoni prowadzili 6:5.

Sićko imponował siłą rzutu, ale na Norwegię to było zbyt mało

Później przewaga Skandynawów nie podlegała niestety dyskusji. Podopieczni trenera Patryka Rombla popełniali błędy w ataku, zbyt często gubili piłkę, a błyskawicznie biegający do kontr rywale zdobyli pięć bramek z rzędu. Znakomity Sander Sagosen był nie do powstrzymania. 26-letni rozgrywający THW Kiel w pierwszej połowie trafił ośmiokrotnie, a Polacy do szatni schodzili przy wyniku 15:21.

Pokaz siły Norwegów w meczu z Polakami

Druga odsłona obyła się bez dramatycznego zwrotu akcji. Norwegia grała znakomicie, a Polacy mieli problem by pokonać bramkarza rywali nawet z dobrych pozycji rzutowych. Rombel w akcie desperacji wycofał bramkarza, ale ten zabieg taktyczny również nie przyniósł większej odmiany. Norwegowie efektownym zwycięstwem z Polską zrobili duży krok w stronę półfinałów, a nasi szczypiorniści punktów będą musieli szukać w kolejnych meczach.

Polacy w drugiej fazie mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych już w piątek (godzina 18) zmierzą się ze Szwecją. Kolejnymi rywalami Biało-czerwonych będą Rosja i Hiszpania.

Polska - Norwegia 31:42 (15:21)

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polska-Norwegia #piłka ręczna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo