Misja z Konga w Polsce zakończona. Zidentyfikowano 24 cudzoziemców

Zakończyła się misja identyfikacyjna prowadzona w Polsce przez przedstawicieli Demokratycznej Republiki Konga. Podczas misji zweryfikowano tożsamość 24 cudzoziemców - poinformowała w czwartek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Twitter/ Straż Graniczna

Przedstawiciele Demokratycznej Republiki Konga przylecieli do Polski w poniedziałek, by zidentyfikować swoich obywateli zatrzymanych podczas nielegalnego przekraczania granicy. Ich misja zakończyła się w środę. Przez ten czas zweryfikowano tożsamość 24 cudzoziemców przebywających w strzeżonych ośrodkach. "Wszyscy z nich nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski" - zaznaczyła por. Michalska.

Osoby te nie posiadały dokumentów tożsamości, ale podawały się za obywateli Konga. Efektem zakończonej misji jest potwierdzenie, że obywatelstwo tego kraju mają 23 osoby. "Otrzymają zastępcze dokumenty podróży" - wyjaśniła rzeczniczka SG. "Ponadto jeden z cudzoziemców okazał się obywatelem innego kraju - Kamerunu, natomiast jedna osoba podająca się za osobę małoletnią okazała się osobą pełnoletnią" - dodała.

Misja identyfikacyjna została zorganizowana przy współpracy z Agencją Frontex, której rolą jest koordynowanie czynności związanych z inicjowaniem, realizacją oraz finansowaniem tych misji. "Misje identyfikacyjne polegają na przeprowadzeniu przez ekspertów reprezentujących dany kraj rozmów z cudzoziemcami, którzy nie posiadają dokumentów tożsamości, celem potwierdzenia ich obywatelstwa i tożsamości oraz uzyskania zastępczych dokumentów podróży" - zaznaczyła por. Michalska.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo