Biden zdolny do prezydentury? Pytanie zagęściło atmosferę, ale odpowiedź... WIDEO

Blisko połowa amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA. Pytanie w tej sprawie Biden usłyszał podczas ostatniego, blisko 2-godzinnego maratonu z dziennikarzami. Odpowiedź ma wielki potencjał… memogenny.

„48 proc. amerykańskich wyborców uważa, że Joe Biden nie jest wystarczająco sprawny umysłowo, by sprawować urząd prezydenta USA, przeciwnego zdania jest 46 proc. Tylko 40 proc. badanych uważa, że prezydent cieszy się dobrym zdrowiem”

- sondaż z takimi wynikami opublikował portal Politico w listopadzie ub.r.

Z badania wynikało też, że 57 proc. uważa, że Biden nie komunikuje się w jasny sposób, zaś 60 proc., że nie jest energiczny; pracę prezydenta dobrze ocenia 44 proc., a źle - 53 proc.”.

Wątpliwości co do stanu zdrowia prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego zdolności poznawczych wynikają w dużej mierze z zachowań, jakie zdołały zerejestrować kamery przez rok prezydentury Bidena. Co istotne - najstarszego prezydenta USA, który skończył już 79 lat.

W środę prezydent Biden wystąpił na pierwszej od miesięcy konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy w Białym Domu. W blisko 2-godzinnym maratonie pytań, znalazło się takie:

„dlaczego tak duża część Amerykanów wyraża wątpliwości do pańskich zdolności poznawczych?”.

Biden - nieco rozbrajająco - odparł: „nie mam pojęcia”.

Wielokrotnie pokazywaliśmy nagrania, ukazujące nietypowe zachowania prezydenta Bidena. Tak było np. podczas spotkania z premierem Izraela, podczas szczytu COP26 czy w trakcie wystąpienia w CNN. Fragmenty poniżej:

 


Źródło: niezalezna.pl, Twitter

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo