Alert RCB: Uwaga na silny wiatr, zawieje oraz zamiecie śnieżne

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło dziś po południu przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi IMGW wydało dla północnej części kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/PublicDomainPictures

"@IMGWmeteo wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Jeśli możesz, zostań w domu. Drogi mogą być nieprzejezdne. Możliwe przerwy w dostawie prądu"

- ostrzegło w czwartek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugie stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla północnych rejonów województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Na podanym terenie prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym oraz wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu.

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla południowej części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei w województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim oraz w południowej części podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo