Ukraina dziękuje Polsce za wsparcie

Razem jesteśmy silniejsi - oświadczył dziś w Wiśle wiceszef biura prezydenta Ukrainy Andrij Sybiha. Ponadto, podziękował Polsce za niezachwiane poparcie dla terytorialnej integralności i suwerenności Ukrainy.

twitter.com/BPM_KPRP

W Wiśle rozpoczęły się w czwartek rozmowy Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego.

Jak zaznaczył Sybiha, spotkanie odbywa się "na tle zagrożeń, które stoją dziś przed państwem ukraińskim, na tle napiętej sytuacji, która zaistniała wokół ukraińskiej granicy".

Przedstawiciel biura ukraińskiego prezydenta podkreślił, że "tylko polityczno-dyplomatyczna ścieżka może ustabilizować sytuację".

Sybiha podziękował polskiemu narodowi i polskiemu państwu za "niezmienne, niezachwiane poparcie dla terytorialnej integralności i suwerenności Ukrainy".

Poinformował, że głównym tematem rozmów prezydentów Dudy i Zełenskiego będzie bezpieczeństwo, w tym w dziedzinie energetyki. Strony będą m.in. rozmawiać o koordynacji wspólnych kroków, by przeciwdziałać gazociągowi Nord Stream 2 - zapowiedział.

Będzie poruszony też temat wzmocnienia zdolności obronnych, odporności i bezpieczeństwa - kontynuował.

"Jestem przekonany, że razem jesteśmy silniejsi"

- oświadczył Sybiha. 

Nie zabraknie też tematów dotyczących relacji dwustronnych, w tym handlu. Zaznaczył, że Polska to drugi największy partner handlowy Ukrainy.

Ocenił, że obecne spotkanie to "strategiczne partnerstwo w działaniu".

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo