Kukiza nazywali "szmatą", dziś go wychwalają. Podwójne standardy polityków partii Tuska

Jeszcze do niedawna Paweł Kukiz dla polityków i zwolenników Koalicji Obywatelskiej był "szmatą". Obecnie jest już osobą... "dochowującą wartości demokratycznych". Wszystko przez to, że dzięki jego głosom może zostać powołana komisja śledcza w sprawie, na której zależy partii Tuska. To historia o tym, jak krótka jest droga od politycznej nienawiści do miłości.

Paweł Kukiz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W sierpniu 2021 r. po głosowaniu ws. ustawy medialnej na Pawła Kukiza spadła fala hejtu, głównie ze strony polityków i zwolenników Koalicji Obywatelskiej.

- Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie wie co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - powiedział na antenie TVN 24 były minister w czasach rządów PO-PSL Radosław Sikorski. Poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15 wskazywał nawet, że politycy tego ugrupowania byli także zastraszani telefonicznie i mailowo.

Minęło parę miesięcy i Koalicja Obywatelska usilnie chciała powołać komisję śledczą w sprawie Pegasusa, ale nie miała większości. Na początku stycznia Paweł Kukiz powiedział, że jego ugrupowanie ma gotowy wniosek w sprawie powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007-2021. Aby wnieść projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej należy zebrać podpisy co najmniej 46 posłów. Lider Kukiz'15 wysłał więc swój wniosek do wszystkich klubów i kół wraz z prośbą o poparcie inicjatywy. Wczoraj Kukiz powiedział, że projekt uchwały miałby objąć także lata 2005-2006, co - jak dodał - skłoniło PSL do wsparcia. Możliwe więc, że komisja zostanie powołana.

Ta sytuacja pokazała, jak zmienne nastroje panują w partii Donalda Tuska. Kukiz... stał się potrzebny Platformie do powołania komisji śledczej. Teraz już nie jest "szmatą", a "dochowującym wartości demokratycznych".

Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej był dziś pytany w Radiu Plus o możliwe poparcie PO dla uchwały Kukiz’15, dotyczącej powołania sejmowej komisji śledczej dotyczącej podsłuchów w latach 2005-2021,

- Jeżeli Paweł Kukiz deklaruje inicjatywę w tak ważnej sprawie to ma to sens i tworzy nową jakość. To ważna sprawa. Rzecz dotyczy jakości polskiej demokracji. Trzeba ją dokładnie naświetlić i są na to spore szanse. Ważne jest żebyśmy mieli pewność co do głosowania w przyszłym tygodniu. To sprawdzian dla demokracji i dla marszałek Witek. Nie wyobrażam sobie, że PiS ten wniosek schowa do zamrażarki, wtedy marszałek Elżbieta Witek będzie musiała liczyć się z konsekwencjami (…) Cieszę się, że Paweł Kukiz dochowuje wartości demokratycznych i praworządnych, że stoi na ich straży. Jest z nami, po stronie opozycyjnej, w tej ważnej kwestii. Jest przeciwko łamaniu prawa i nielegalnym podsłuchom. Liczę, że w dobry sposób przeprowadzimy to głosowanie i podjęcie decyzji przez parlament

- stwierdził Schetyna.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,Radio Plus

#Platforma Obywatelska #Paweł Kukiz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo