Drożyzna, pandemia, nieudolność rządu - czyli Tuskowi zacięła się płyta. Internauci nie wytrzymali

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk kolejny raz o drożyźnie, pandemii i ... nieudolności rządu. Wydawać by się mogło, że to nic nowego. Nasuwa się jednak nieustannie powtarzane pytanie - czemu będąc u władzy, Tusk nie realizował tego, o czym teraz mówi? "Władza musi stanąć na głowie, żeby pomóc ciężko pracującym ludziom" - napisał dziś na Twitterze.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Donald Tusk co chwilę zaskakuje coraz to nowszymi i jak twierdzi - "lepszymi" pomysłami, co do zarządzania krajem w każdym aspekcie. Zastanawia jednak jedno... czemu nie wykorzystał swoich "asów z rękawa" wtedy, kiedy był u władzy? 

"Władza musi stanąć na głowie"

Lider Platformy Obywatelskiej opublikował na Twitterze wpis, w którym zdaje się wykazywać skruchę wobec przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa, wzrastającą inflacją, a także zmianami podatkowymi, które nazywa "podatkowym chaosem". Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że z tym zmagają się obecnie wszyscy, nie tylko określona część społeczeństwa. 

Czym byłby jednak wpis Donalda Tuska, gdyby nie napomniał w nim o obecnym rządzie i jego domniemywanej nieudolności...? 

"Przedsiębiorców przygniata pandemia, drożyzna i podatkowy chaos. Władza musi stanąć na głowie, żeby pomóc ciężko pracującym ludziom."

- napisał Tusk na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Przewodniczący opozycyjnej PO załączył również link do filmu, który udostępnił na swoim kanale na platformie YouTube. 

Materiał przedstawia rozmowę Donalda Tuska z jednym z przedsiębiorców, który skarży się na problemy finansowe w swojej firmie. Jak łatwo wywnioskować, trudna sytuacja jest skutkiem globalnej pandemii Covid-19, podczas której wiele przedsiębiorstw na całym świecie straciło płynność finansową. 

Internauci komentują - "Jedź pan do Niemiec"

Pod takim wpisem nie mogło zabraknąć komentarzy internautów, którzy w dużej części pamiętają, jak żyło się w czasach, gdy państwem rządziła Platforma Obywatelska z Tuskiem na czele. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, youtube.com

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo