Ziobro oskarża Horngachera o zniszczenie polskich skoków: „To był sabotaż”

Polscy skoczkowie w tym sezonie przeżywają wyraźny kryzys formy. Jan Ziobro o taki stan rzeczy oskarżył na łamach portalu "Weszlo.com" poprzedniego trenera Biało-czerwonych - Austriaka Stefana Horngachera.

Jan Ziobro krytykuje byłego trenera polskich skoczkó narciarskich - Stefana Horngachera
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Były już skoczek narciarski - Jan Ziobro ma sporo pretensji do poprzedniego szkoleniowca kadry - Stefana Horngachera. 30-latek oskarżył Austriaka o obecną zapaść formy Biało-czerwonych. Ziobro podkreśla, że Hongacher skupił się na pracy z pięcioma zawodnikami, a zaniedbał całą resztę. Efekty obserwujemy dziś, gdy starzejący się liderzy reprezentacji stracili formę, a następców Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły nie widać.

Horngacher odpowiedzialny za kryzys polskich skoków?

Austriak na pierwszym planie robił show, a na zapleczu robił czystki. To był sabotaż. Nasi wielcy włodarze mu przyklaskiwali, klepali go po plecach, a tymczasem Stefan się na nich wypiął i odszedł do Niemiec. Jak oni na to odpowiedzą? Działacz powinien dawać przyzwolenie na sabotaż? Wyniszczamy się od środka, ale na głównej scenie – gdzie jest telewizja i inne media – pokazujemy, że wszystko jest w porządku. Chociaż w rzeczywistości całe zaplecze kuleje. W takim razie, czego my dziś oczekujemy? Niestety, najlepsi zawodnicy mają swoje lata. Nie będą skakać wiecznie, ich kariery powoli się kończą

- stwierdził Ziobro.

Horngacher z polskimi skoczkami pracował od marca 2016 roku do zakończenia sezonu w 2019, gdy w Planicy poinformował, że nie przedłuży umowy z PZN. Od tamtego czasu Austriak prowadzi kadrę Niemiec. Pod wodzą Horngachera Biało-czerwoni odnieśli wiele sukcesów - na czele ze złotym medalem olimpijskim Kamila Stocha w Pjongczangu, drużynowo polscy skoczkowie na igrzyskach sięgnęli wówczas po brąz.

Następcą Horngachera został jego asystent - Czech Michal Dolezal. W obecnym sezonie Pucharu Świata, polscy skoczkowie tylko raz stanęli na podium - dokonał tego Stoch w Klingenthal. Jan Ziobro po zakończeniu kariery sportowej pracuje w rodzinnej firmie meblarskiej.

 


Źródło: weszlo.com, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Stefan Horngacher

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo