Sukces młodych szczecinian! Brytyjczycy przestaną promować komunistyczne symbole

  

Po proteście młodych szczecinian 4 czerwca w sklepie z odzieżą z komunistycznymi symbolami, Brytyjczycy z centrali TK MAXX deklarują, że wycofują ten towar ze swojej oferty.

Prowadzimy działania zgodne z obowiązującymi ustawami, regulacjami oraz polityką firmy. Naszą misją jest oferowanie naszym klientom jak największej ilości produktów różnorodnej jakości. Aby móc ją spełniając codziennie obsługujemy tysięczne ilości naszego asortymentu w tym samym czasie. Cieszymy się, że te koszulki zostały zauważone dzięki czemu mogliśmy podjąć pewne stosowne kroki. TK MAXX podchodzi do całej sprawy bardzo poważnie, właśnie dlatego T-shirty zostały wycofane ze sprzedaży w naszych sklepach” - czytamy w oświadczeniu centrali TK MAXX.

- Niesamowicie się cieszę, że przedstawiciele tej firmy zrozumieli, że popełnili błąd. Decyzję podjęli jednak Brytyjczycy, a nie przedstawicielstwo w Warszawie. Nie będę jednak wycofywała zawiadomienia z prokuratury. Nadal twierdzę, że popełniono przestępstwo. To musi być też sygnał do innych sprzedawców. Niech zastanowią się zanim wyłożą na półki gadżet ze skrzyżowaniem sierpem i młotem, Leninem, Stalinem, Che Guevarą czy sowiecką gwiazdą. Dekomunizujmy sklepy w Polsce – mówi portalowi niezależna.pl Joanna Rutkowska. Podkreśla również, że sklepy boją się tego typu bojkotów, bo oprócz uszczerbku na wizerunku firmy, uderza to również w sprzedaż.

Przypomnijmy, że policjanci w Szczecinie przesłuchali już dwie osoby w związku z protestem w sklepie, a jedna z pikietujących Joanna Rutkowska złożyła w prokuraturze pozew wobec TK MAXX, za propagowanie w sklepach systemu totalitarnego jakim był komunizm.

Poniżej film z akcji w Szczecinie
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wspólny klub opozycji w Senacie jest możliwy? Senator PSL:" Musiałby mieć formułę federacyjną

Jan Filip Libicki / The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Senator PSL Jan Filip Libicki zdradził, że nie "trudno powiedzieć, czy powstanie wspólny klub opozycji w Senacie". - Nawet jeżeli byłoby powołanie wspólnego klubu w Senacie, to ten klub z natury musiałby mieć formułę bardziej federacyjną - ocenił. Jak dodał, sam nie miałby problemów z funkcjonowaniem w takim klubie, jeśli szanowana będzie jego wolność światopoglądowa. Jeśli znajdziemy taką formułę, możemy rozmawiać - podkreślił.

O to, czy planowane jest powołanie wspólnego klubu zjednoczonej opozycji w Senacie, Libicki został zapytany na antenie PR24 w rozmowie z Michałem Rachoniem.

Trudno powiedzieć. Nawet jeżeli byłoby powołanie wspólnego klubu w Senacie, to ten klub z natury musiałby mieć formułę bardziej federacyjną

- ocenił polityk, podkreślając, że senatorowie z różnych ugrupowań chcieliby zachować swoją tożsamość. "Jeżeli udałoby się znaleźć taką formułę, która tę tożsamość zachowuje i respektuje, to wtedy możemy rozmawiać" - dodał.

Podkreślił, że sam ma już za sobą bogate doświadczenie partyjne.

W związku z tym mam pewną praktykę w byciu w szerokich klubach, gdzie są także osoby, z którymi się bardzo mocno różnię. Jak do tej pory udawało mi się funkcjonować, oczywiście do momentu, kiedy szanuje się moją autonomię

- mówił. "Ja bym nie miał kłopotów w funkcjonowaniu w takim klubie, oczywiście, o ile ta moja wolność światopoglądowa będzie szanowana" - podkreślił Libicki.

Jak poinformowała PKW, w niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc. i 134 mandaty, SLD - 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL - 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja - 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej. W wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość - 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl