Novak Djoković i lek na COVID-19. Tajemnicza inwestycja serbskiego tenisisty

Słynny serbski tenisista Novak Djoković jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19 - poinformował jej dyrektor generalny Ivan Loncarevic.

fot. facebook.com/djokovicofficial

Novak Djoković, lider światowego rankingu tenisistów głównym udziałowcem w QuantBioRes został w czerwcu 2020 roku. Nie zdradzono jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

Lek przeciwko COVID-19

Według Loncarevica, QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką.

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne.

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19. Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w trwającym w Melbourne pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Novak Djoković #COVID-19 #koronawirus

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo