Brazylijska policja wypowiada wojnę gangom. 1200 policjantów bierze udział w akcji

Grupa około 1200 brazylijskich policjantów rozpoczęła w środę operację przeciwko członkom gangów w ubogich dzielnicach Rio de Janeiro. W jednej z nich w maju 2021 roku w strzelaninie policjantów z domniemanymi handlarzami narkotyków zginęło 28 osób.

pixabay

Z przekazanych przez służby policyjne mediom szczegółów operacji wynika, że w środę oddziały uzbrojonych funkcjonariuszy weszły na teren dwóch faweli położonych w aglomeracji Rio de Janeiro: Jacarezinho oraz Muzema.

Według brazylijskiego portalu “O Globo” szczególnie niebezpieczna jest operacja w położonej w północnej części Rio de Janeiro faweli Jacarezinho, gdzie w maju 2021 r. doszło do potyczki pomiędzy oddziałami służb bezpieczeństwa a domniemanymi członkami lokalnych gangów. W efekcie strzelaniny zginęło 28 osób, w tym jeden policjant.

- "Poprzednia operacja policyjna w Jacarezinho była najbardziej krwawą w historii stanu Rio de Janeiro”, napisał w środę brazylijski portal, wskazując, że fawela ta od lat jest opanowana przez gangi specjalizujące się w handlu narkotykami.

Z informacji “O Globo” wynika, że wśród funkcjonariuszy prowadzących operację o nazwie “Scalone Miasto” (Cidade Integrada) biorą udział jednostki specjalne, tzw. Bope.

Według brazylijskiej policji w najbliższym czasie akcja zostanie rozszerzona na inne fawele aglomeracji Rio de Janeiro: Manguinhos, Bandeira II oraz Conjunto Morar Carioca.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo