Wyjątkowa msza święta. Modlono się za umarłych sędziów TK

W kościele św. Aleksandra w Warszawie odprawiono dziś mszę w intencji trzech zmarłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Uczestniczyli w niej m.in. prezes Trybunału Julia Przyłębska i szef MEiN Przemysław Czarnek.

Himsan / CC0

Jak poinformowało biuro Trybunału, msza została odprawiona w drugą rocznicę śmierci sędziego TK Grzegorza Jędrejka. Nabożeństwo odprawiono także w intencji zmarłych sędziów TK Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha. Oprócz prezes Trybunału i szefa MEiN we mszy dział wzięli też sędziowie i pracownicy TK, przedstawiciele parlamentu oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Jak przekazano w informacji, prezes Trybunału podkreśliła, „w historii TK nie było takiej sytuacji, aby w tak krótkim czasie odeszło trzech sędziów”.

- Byli to wybitni prawnicy i sędziowie. Każdy z nich pomimo zmasowanej nagonki ze strony niektórych mediów i polityków opozycji pozostał niezawisły i niezależny

- dodała Przyłębska.

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł 19 stycznia 2020 r. w wieku 46 lat. Lech Morawski zmarł w lipcu 2017 r., a Henryk Cioch w grudniu 2017 r.
 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo