Żaryn: Granica pozostała szczelna

Kolejna niespokojna noc na granicy Polski z Białorusią, ale granica pozostała szczelna - napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

fot. WOT

- Kolejna niespokojna noc na granicy Polski z Białorusią. Służby białoruskie oraz cudzoziemcy znów atakowali polską linię graniczną, żołnierzy i funkcjonariuszy - napisał dzisiaj Żaryn. Dodał, że ostatniej nocy doszło do wyrywania ogrodzenia granicznego i rzucania kamieniami w Polaków.

- Granica pozostała szczelna! - zaznaczył rzecznik.

Straż graniczna podała rano, że we wtorek granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 33 osoby. W nocy 32 osobowa grupa na odcinku posterunku granicznego Mielnik siłowo forsowała granicę - cudzoziemcy oraz białoruskie służby wyrywały ogrodzenie i rzucały kamieniami w polskie patrole. Te osoby zostały zatrzymane - są wśród nich obywatele Egiptu, Erytrei, Turcji i Jemenu - podała straż graniczna w porannym wpisie.

W zeszłym roku straż graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022 r. w pasie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. Wcześniej na tym terenie obowiązywał stan wyjątkowy.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo