Podstawowym prawem UE będzie... aborcja? Tego chce Macron! Miller o „ochronie wolności i demokracji”

W swoim wystąpieniu w Parlamencie Europejskim prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził przekonanie, że do Karty praw podstawowych Unii Europejskiej należy wpisać... prawo do aborcji. Jednak były polski premier Leszek Miller najwyraźniej był zadowolony z wystąpienia Macrona. "W pierwszym rzędzie ochrona wolności i demokracji" - komentował na Twitterze.

Emmanuel Macron
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Francuski przywódca przedstawiał europosłom priorytety swojego kraju na półroczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Wspominając o Karcie praw podstawowych UE, francuski prezydent wyraził nadzieję, że uda się ją "odnowić", tak, by "jaśniej mówiła o ochronie środowiska, czy też uznawała prawo do aborcji".

W ocenie Leszka Millera, mowa o "ochronie wolności i demokracji".

Jak relacjonował były premier, który do europarlamentu dostał się z list Koalicji Europejskiej, Macron mówił o trzech symbolach Unii: demokracji, postępie i spokoju. Do którego z nich należy zaliczyć aborcję? Tego już Miller nie napisał...

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej, to dokument przyjęty i uroczyście ogłoszony na szczycie Unii Europejskiej w Nicei, w grudniu 2000 r. Karta określa katalog podstawowych praw i wolności obywatela Unii Europejskiej. Moc wiążąca dokumentu została mu nadana przez traktat lizboński. W 2007 r. Polska przyłączyła się do brytyjskiego protokołu, ograniczającego stosowanie Karty.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Emmanuel Macron #Leszek Miller

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo