Trzaskowski zebrał sztab kryzysowy w związku z wyszczepialnością

W środę w stolicy zebrał się zespół zarządzania kryzysowego, który przedyskutował kwestie związane z rozwojem pandemii COVID-19. Potrzeba pilnych działań rządu; priorytety to m.in. wzrost wyszczepialności trzecią dawką - podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

Informację na temat zwołanego sztabu prezydent miasta przekazał na Twitterze.

"Ważny sztab nt. coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej z ekspertami oraz przedstawicielami służb i instytucji miejskich oraz państwowych. Potrzeba pilnych działań rządu. Priorytety to wzrost wyszczepialności 3. dawką i organizacja pracy zdalnej w kluczowych instytucjach" - napisał Trzaskowski, załączając do wpisu zdjęcia, na których widać uczestników posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego m.st. Warszawy.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 30 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. "Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą - można powiedzieć - nie mieliśmy do tej pory do czynienia" – mówił na środowej konferencji szef MZ Adam Niedzielski. Minister przekazał, że ponad 20 proc. obecnych zakażeń spowodował wariant omikron.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #sztab kryzysowy #pandemia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo