Gwiazdor francuskiego dziennikarstwa oskarżony o molestowanie

„Zasada milczenia się skończyła” - stwierdziła kandydująca w wyborach prezydenckich we Francji republikanka Valerie Pecresse, domagając się poszanowania praw kobiet w związku z oskarżeniem gwiazdy francuskiego dziennikarstwa politycznego Jean-Jacques'a Bourdina o molestowanie seksualne młodej dziennikarki.

surdumihail CC0

O oskarżeniach pod adresem Bourdina, najbardziej znanego dziennikarza politycznego stacji informacyjnej BFM TV, napisał we wtorek dziennik „Le Parisien”.

Do molestowania miało dojść w 2013 roku na basenie podczas wspólnego wyjazdu służbowego dziennikarzy.

Bourdin nie przyznaje się do winy, ale dodaje, że współpracował z oskarżającą go o molestowanie dziennikarką, która nie chce publicznie podawać swoich personaliów. Kobieta skarży się, że „przez lata pracowała w tej samej stacji w stresie i z bólem brzucha w obawie przed zwolnieniem z pracy”.

Pecresse zdecydowanie stanęła po jej stronie i po stronie innych molestowanych kobiet, „które latami milczą”. Podkreśliła, że „walka z przemocą wobec kobiet jest jej walką osobistą”, ponieważ „zbyt długo społeczeństwo zamykało oczy na ten problem, starając się go zminimalizować”.

„Zbyt wiele kobiet od dawna boi się składać skargi” – podkreśliła we wtorek Pecresse w programie publicystycznym w obecności Bourdina, który nie skomentował słów kandydatki w wyborach prezydenckich.

„Jako prezydent wszystkich Francuzów, nie pozwolę, aby jakakolwiek kobieta bała się złożyć skargę: skończyło się prawo milczenia!”

– zapewniła Pecresse.

Skargę przeciwko Bourdinowi rozpatruje prokuratura w Paryżu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo