Niemcy odmawiają sprzedaży broni Ukrainie. Mnóstwo uzbrojenia zza Odry trafia w inny rejon świata

Irlandzki ekspert, Andy Scollick, wskazuje, że Niemcy, którzy wciąż wstrzymują sprzedaż broni na Ukrainę, są czwartym największym eksporterem uzbrojenia na świecie. W głównej mierze trafia ono do krajów Bliskiego Wschodu.

pixabay.com/SimoneVomFeld

"Niemcy są czwartym co do wielkości eksporterem broni na świecie. To napędza wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak Niemcy odmawiają sprzedaży systemów broni defensywnej na Ukrainę, ponieważ może to zdenerwować Rosję i wpłynąć na dostawy gazu" - napisał Scollick na Twitterze, zamieszczając grafiki pokazujące wartość niemieckiego eksportu broni, w tym do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Władze w Kijowie wielokrotnie zwracały się do Niemiec, by wobec rosyjskiego zagrożenia zrezygnowały ze swojej polityki, by nie dostarczać broni na Ukrainę. Stanowisko Niemiec podtrzymała podczas poniedziałkowej wizyty w Kijowie minister spraw zagranicznych w nowym rządzie RFN Annalena Baerbock.

W połowie grudnia zeszłego roku ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział w rozmowie z "Financial Times", że Niemcy w ostatnich miesiącach blokowały także prowadzone w ramach NATO zakupy dla ukraińskiej armii.

Strona ukraińska wciąż wyraża nadzieję, że Niemcy rozpoczną sprzedaż uzbrojenia Ukrainie stojącej w obliczu konfliktu z Rosją.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo