W Brazylii rekord zakażeń Covid-19

Brazylia odnotowała 137 103 nowych zakażeń koronawirusem, co stanowi rekord od początku epidemii. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało we wtorek, że w ostatnich 24 godzinach zmarło 351 osób - podała agencja Reutera

pixabay

Liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 gwałtownie wzrosła od stycznia, po świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku. Poprzedni rekord padł 23 lipca, kiedy to naliczono 115 228 zakażeń.

Epidemiolożka Ethel Maciel z uniwersytetu Espirito Santo przewiduje, że szczyt zachorowań przypadnie na miesiąc luty. Według niej wzrost zakażeń nie jest jeszcze odzwierciedlony w liczbie hospitalizacji, ale "presja na służbę zdrowia jest już bardzo duża i musimy obserwować nadchodzące tygodnie". Będą one "kluczowe".

Jeśli chodzi o liczbę zgonów z powodu Covid-19 to również tutaj występuje tendencja wzrostowa, ale sytuacja jest daleka od 3000 zgonów dziennie rejestrowanych w połowie kwietnia 2021 roku - najgorszym momencie epidemii w Brazylii.

Dwie dawki szczepionki otrzymało dotychczas 70 procent populacji kraju. W tym tygodniu rozpoczęto szczepienia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Według szacunków agencji Reutera, liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez koronawirusa w Brazylii ustępuje tylko Stanom Zjednoczonym i Rosji, które zajmują odpowiednie pierwsze i drugie miejsce.

Zgodnie z danymi brazylijskiego ministerstwa zdrowia, od początku epidemii zarejestrowano 23 211 894 przypadków zakażenia, a oficjalna liczba zgonów wzrosła do 621 517.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo