Pracownicy zabili szefa. Mordercom grozi dożywocie

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 24- i 31-latkowi w związku z zabójstwem mężczyzny – powiedział we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

policja.pl

Jak dodał prokurator za zabójstwo grozi im nawet dożywocie.

Do zbrodni doszło 26 stycznia ub. roku po południu w jednym z mieszkań przy ul. Fabrycznej w Kaliszu. Tego dnia 31-letni Łukasz O. zadzwonił do swojego pracodawcy 39-letniego Tomasza M. z informacją, że ma dla niego do zwrotu pieniądze, o kradzież których wcześniej został posądzony. Zaprosił go do siebie, gdy z mieszkania wyszła jego konkubina z dzieckiem do żłobka.

Kiedy pokrzywdzony pojawił się w mieszkaniu okazało się, że jest tam jeszcze inny mężczyzna.

Podczas spotkania doszło do kłótni, która przerodziła się w bójkę. 39-letni ojciec trzech synów zmarł na miejscu zdarzenia.

- Działając wspólnie i w porozumieniu z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia podejrzani zaatakowali pokrzywdzonego, bijąc drewnianym tłuczkiem po głowie. Bili go pięściami i nogami po całym ciele. Dusili pokrzywdzonego poprzez zadzierzgnięcie na szyję kabla, co doprowadziło do śmierci

– powiedział prokurator Meler.

Podejrzani postanowili zatrzeć ślady, zawinęli zwłoki w dywan i próbowali wynieść ciało. - Nie udało się, ponieważ do domu wróciła kobieta. Zawiadomiła policję – powiedział Meler.
 

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo