Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Włamywali się do altanek. Wpadli przez jednego z działkowców

Kilkanaście zarzutów usłyszało troje młodych ludzi podejrzanych o włamania do altanek działkowych we Wschowie (woj. lubuskie). Do ich ujęcia doszło dzięki czujności jednego z działkowców – poinformowała dziś Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zdjęcie ilustracyjne
Policja.pl

Podejrzani są mieszkańcami woj. dolnośląskiego. 22-latek usłyszał 15 zarzutów związanych z kradzieżą z włamaniem, a jego 21-letnia dziewczyna 16. Sprawa będącego z nimi 16-latka trafiła do sądu rodzinnego – przekazała Piwowarska.

Policjantka przypomniała, że w przypadku osób dorosłych kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Do ujęcia trójki młodych ludzi doszło w niedzielę (16 stycznia br.). Tego dnia policjantów wezwał jeden z działkowców, który zauważył, że ktoś usiłował włamać się do jego altany. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji.

Mundurowi najpierw zatrzymali 21-latkę i 16-latka, którzy w samochodzie czekali na swojego kompana, a krótko potem 22-latka, który przyszedł do auta.

W bagażniku opla były narzędzia skradzione z działkowych altanek. Okazało się, że na samych ogródkach wiele altanek ma uszkodzone przez włamywaczy zabezpieczenia drzwi.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo