Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu. Grozi mu do 10 lat więzienia

Sąd aresztował 35-letniego mieszkańca Bydgoszczy, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad kilogram narkotyków. Były to przede wszystkim amfetamina i metamfetamina - poinformował dzisiaj kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta może mieć zakazane środki psychotropowe. Trop doprowadził ich do 35-latka i jego mieszkania.

Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze zastali w środku kilka osób, w tym podejrzewanego. Wszyscy zostali wylegitymowani i sprawdzeni. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci odkryli kolejne porcje narkotyków w woreczkach i pudełku. Zabezpieczony został biały proszek i kryształki. Część z tych substancji ukryta była w worku w bębnie pralki.

Wstępne badania narkoesterem wykazały, że znalezione substancje to narkotyki. Łącznie zabezpieczono ponad 250 g metamfetaminy i prawie 800g amfetaminy, a także cztery tabletki, wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe i kilka tysięcy złotych w gotówce.

Wszystko należało do podejrzewanego 35-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Później, na wniosek prokuratora, sąd aresztował 35-latka na trzy miesiące. Grozić mu do 10 lat więzienia.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo