Kolejni zawodnicy Niemiec nie zagrają z Polską

Dwaj kolejni piłkarze ręczni Niemiec - bramkarz Till Klimpke oraz Marcel Schiller - mieli pozytywne wyniki testów na COVID-19. To oznacza, że z powodu infekcji w wieczornym meczu Mistrzostw Europy z Polską pauzować będzie w sumie dziewięciu graczy.

https://twitter.com/DHB_Teams

Z drużyny Niemiec, która podobnie jak Polska wygrała dwa dotychczasowe spotkania i jest pewna awansu do drugiej rundy ME, w poniedziałek wieczorem wypadli: bramkarz Łomży Vive Kielce Andreas Wolff, rozgrywający Kai Haefner i Luca Witzke oraz skrzydłowi Timo Kastening i Lukas Mertens. Wcześniej koronawirus wykluczył Juliusa Kuehna i powołanego w jego miejsce Hendrika Wagnera, który pozytywny wynik testu otrzymał tuż po przyjeździe do Bratysławy i nie zdążył jeszcze pojawić się na boisku.

Wszyscy przebywają w izolacji i nie da się przewidzieć, kiedy będą mogli wrócić do treningów.

Selekcjoner Alfred Gislason w poniedziałkowy wieczór powołał dodatkowo 39-letniego Johannesa Bittera, który w 2007 roku zdobył mistrzostwo świata po finałowej wygranej z Polską 29:24, skrzydłowego Runego Dahmke, obrotowego Sebastiana Firnhabera oraz zawodników drugiej linii Paula Druxa i Fabiana Wiede.

Łącznie do dyspozycji Gislasona na zaplanowany na godzinę 18 mecz w Bratysławie jest 14 szczypiornistów.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #piłka ręczna #Polska - Niemcy #mistrzostwa europy #Niemcy

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo