Słowo Boże w rytmach hip-hop. Piosenki tego księdza podbijają internet. Nowy utwór "Crux Sacra"

Ksiądz Adam Ulatowski pochodzi z Łomży, jest kapłanem tamtejszej diecezji. Jak pokazuje jego przykład, Słowo Boże można przekazywać na wiele sposobów - również poprzez muzykę. Ten kapłan próbuje dotrzeć do młodzieży w rytmach hip-hop. Jego piosenki zyskują bardzo dużą publikę, szczególnie wśród młodych słuchaczy. Właśnie ukazał się jego najnowszy utwór, nagrany z Heresem z zespołu Wyrwani z Niewoli.

Ks. Adam Ulatowski
fot. screen z Youtube/Wyrwani z Niewoli

Księdza Adama Ulatowskiego (obecnie wikariusza parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach) pierwszy raz "w akcji" zobaczyć można było trzy lata temu - nagrał on utwór "Wybieraju" wraz z Heresem, członkiem zespołu Wyrwani z Niewoli, serwującego katolicki rap. Piosenka, do której teledysk kręcono m.in. przy parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, szturmem wzięła internet. Dziś ma ponad 300 tysięcy odsłon i wzbudza wiele pozytywnych komentarzy. Szczególnie młodzi ludzie, poszukujący swojej drogi w Kościele, mogą zainteresować się muzyką w wykonaniu kapłana.

Później przyszedł czas na kolejne utwory - katolicką wersję "Eluwiny" czy "Przejmujemy Jutuby", jak również pierwszy solowy kawałek księdza Adama pt. "Jestem księdzem" - w którym wystąpił wraz z kolegami kapłanami z diecezji łomżyńskiej. Za każdym razem te utwory gwarantowały kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

W ostatnich dniach miała miejsce premiera najnowszej piosenki księdza Adama, w której ponownie zaprezentował się on z Heresem. Tym razem tytuł to "Crux Sacra", czyli "Krzyż Święty".

- Światłem niech mi będzie Krzyż Święty, a nigdy wodzem smok przeklęty - słyszymy w utworze, który obejrzano już około 10 tysięcy razy w trzy dni. Czyżby szykował się kolejny hit?

 


Źródło: niezalezna.pl

#ks. Adam Ulatowski #rap #katolicka muzyka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo