Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Autorski pomysł Tuska na walkę z drożyzną. Trzeba zatrzymać... reformę sądów!

"18 stycznia zostaje Pan premierem. Co Pan robi 19 stycznia, by zapobiec drożyźnie?" - to pytanie usłyszał dziś Donald Tusk, do znudzenia mówiący o wysokich cenach gazu czy energii. Jak wynika z jego odpowiedzi, aby walczyć z wysokimi cenami, należy... wstrzymać reformę sądownictwa.

Donald Tusk
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ostatnio często mówił o "drożyźnie". Zwracał uwagę na wysokie ceny gazu, energii czy żywności. Zamieszczał filmiki, tweety - robiąc z kwestii wysokich cen główny oręż walki politycznej.

Dziś w końcu Tusk został zapytany, co by zrobił z wysokimi cenami, gdyby sam został premierem. Jak się okazało, pytanie to nie należało do najłatwiejszych. Odpowiedź była dość zaskakująca.

- Trzeba natychmiast przestać blokować pomoc europejską. Nie ma żadnego powodu, żeby upierać się przy tych durnych antyreformach jeśli chodzi o sądownictwo. Wystarczy się wycofać z tych bardzo złych tak czy inaczej dla Polski decyzji i równocześnie dostaniemy w związku z tym pieniądze europejskie

- powiedział.

Krótko mówiąc: jak jest drogo, to trzeba zaprzestać reformy sądownictwa! To jest dziś pomysł Donalda Tuska na Polskę...

 


Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #reforma sądów

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo