Symulował, bo chciał... ominąć kolejkę na test!

Mieszkaniec Melbourne w Australii symulował bóle w klatce piersiowej i wezwał karetkę, aby nie musieć stać w kolejce do wykonania badania PCR na obecność koronawirusa. Pacjenta zabrano do szpitala Royal Melbourne. Został przewieziony na oddział ratunkowy. Na sali reanimacyjnej przyznał, że... nie odczuwa żadnych bólów w klatce piersiowej, ale chciał po prostu ominąć kolejkę do testu.

Nie chciało się czekać w kolejce, więc pacjent... symulował chorobę
pixabay.com

Susan Harding, naczelna pielęgniarka oddziału ratunkowego w Royal Melbourne, skomentowała, że incydent był "niewiarygodnym nadużyciem zasobów" w czasie, gdy wzrasta liczba hospitalizacji. Harding zaznaczyła, że rosnąca liczba przyjęć do szpitala sprawia, że personel jest zestresowany i pracuje pod presją, w związku z czym musi traktować priorytetowo najcięższe przypadki.

"Personel jest wyczerpany. To w ogromnej mierze maraton, a nie sprint" – powiedziała pielęgniarka.

Służba zdrowia w stanie Wiktoria, którego stolicą jest Melbourne, mierzy się ze wzrostem hospitalizacji w związku z zakażeniem SARS-CoV-2. Aktualnie w szpitalach leczonych jest 1152 chorych na Covid-19, 93 z nich na oddziałach intensywnej terapii i 43 pod respiratorem. W poniedziałek w Wiktorii odnotowano 20 180 nowych przypadków zakażeń. W całym stanie jest obecnie 235 035 aktywnych przypadków.

W odpowiedzi na rosnącą liczbę hospitalizacji służba zdrowia w Wiktorii ogłosiła "kod brązowy" we wszystkich szpitalach miejskich i sześciu szpitalach regionalnych. Oznacza on m.in. mobilizację części urlopowanych pracowników, opóźnienie planowanych zabiegów i skierowanie studentów medycyny do pracy pielęgniarskiej.

"Kod brązowy" jest ogłaszany w Australii przez służbę zdrowia lub placówkę medyczną, gdy konieczne jest zmobilizowanie dodatkowego personelu i zasobów. Zwykle jest zarezerwowany dla poważnych incydentów, takich jak pożary buszu, powodzie i wypadki transportowe.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo