Sekretarz USA spotka się z prezydentem Ukrainy. "Zachęcić Rosję do dyplomacji"

"Ta podróż ma między innymi zachęcić Rosję do wybrania metod dyplomatycznych i deeskalacji zagrożenia jakie stwarza dla Ukrainy" - przekazano w komunikacie dotyczącym spotkania Antonego Blinkena z Wołodymyrem Zełenskim. Rozmowa ma odbyć się w środę.

Antony Blinken
U.S. Department of State from United States, Public domain, via Wikimedia Commons

Blinken spotka się z ukraińskimi politykami, by "wzmocnić zobowiązanie USA na rzecz ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej" - czytamy w wydanym we wtorek oświadczeniu resortu.

W czwartek Blinken poleci do Berlina, w którym spotka się ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, by dyskutować o możliwej reakcji na wszelkie rosyjskie działania militarne przeciwko Ukrainie.

"Ta podróż jest następstwem szerokich działań dyplomatycznych podejmowanych wraz z naszymi europejskimi sojusznikami i partnerami, dotyczących jednolitego podejścia wobec zagrożenia, jakie Rosja stwarza dla Ukrainy, oraz naszych wspólnych wysiłków, by zachęcić ją do wybrania metod dyplomatycznych i deeskalacji w imię bezpieczeństwa i stabilności" - napisano w komunikacie.

O możliwej wizycie Blinkena w Kijowie informowały wcześniej powołujące się na swoje źródła media ukraińskie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo