Najnowszy numer „GP”: Handel emisjami do Trybunału

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 19 stycznia 2022 r. szczególnie polecamy wywiad Michała Rachonia z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Będzie też o opozycyjnej doktrynie Tuska oraz kompromitacji ekologów. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska Codziennie

Jako prokurator generalny przygotowuję właśnie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, by sprawdzić, czy tryb przyjęcia decyzji o drastycznej zmianie systemu EU ETS, na którą zgodzili się Donald Tusk i Ewa Kopacz, nie naruszał przepisów Konstytucji RP.
- mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski. Rozmawia Michał Rachoń

Ponadto w numerze:

  • Jak Chiny zarabiają na ekoszaleństwie Unii Europejskiej 

W czasie gdy UE pracuje nad ekopakietem „Fit for 55”, który wydrenować ma gospodarkę i obniżyć poziom życia milionów Polaków oraz obywateli innych państw unijnych, Chińczycy budują u siebie, w Azji i Afryce, dziesiątki nowych elektrowni węglowych emitujących CO₂. Służą one do produkcji urządzeń, sprzętu i podzespołów do… „czystej” energetyki, które z ogromnym zyskiem są sprzedawane Europie. Plan Timmermansa tylko pogłębi patologiczne uzależnienie UE od Pekinu i jeszcze bardziej wypełni portfele chińskich komunistów pieniędzmi europejskich podatników.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Opozycyjna doktryna Tuska

Tusk konsekwentnie budował w ostatnich miesiącach swój wizerunek antypisowskiego kapłana. Hiperradykalne sformułowania o PiS w stylu: „Zło ma szczególnie odrażający charakter” nie zwiększały notowań opozycji. Odwrotnie – pomagały PiS. I Tusk chętnie się na to godził. Bo walka z Kaczyńskim na tym etapie go nie obchodziła, tylko to, by nikt z opozycji nie miał szans wylansować się, również wśród młodych wyborców, na polityka, który bardziej nienawidzi PiS od niego. A gdy uznał, że już mu się to udało, chce korzystać z praw guru, który decyduje, kto nienawidzi PiS wystarczająco, a kto za mało. I surowo karać odstępców od doktryny. Czarzasty okazał się być pierwszym heretykiem, którego Tusk chciałby spalić na stosie. Na stosiku dla Hołowni też żarzą się już węgle.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicz.

  • Kompromitacja ekologów - smutny koniec wolnych krów 

Krowa w dobrych warunkach żyje 20 lat. Taka, która jest trzymana na fermie przemysłowej i eksploatowana do granic możliwości, od 4 do 7 lat. Gdy jednak stadem tych zwierząt zajmą się organizacje ekologiczne i obrońcy zwierząt, długość ich życia najczęściej nie przekracza 3 lat. W 2019 roku aktywiści „uratowali” stado wolnych i szczęśliwych krów. Dziś około 60 proc. z nich już nie żyje.
- całą sprawę opisuje Jacek Liziniewicz.

  • W oczekiwaniu na nową Jałtę – Putin podbija stawkę 

Jeśli Kreml liczył na ustępstwa Zachodu już podczas pierwszej rundy rokowań, to srogo przelicytował. Ale są i tacy, którzy mówią, że nie brał tego pod uwagę. W co więc gra Władimir Putin? Tylko w wojnę i pokój?
- odpowiedzi na te pytania szuka Antoni Rybczyński.

  • Fałszerz doskonały 

„Próżnością jest bardziej zważać na imię autora niż na dzieło. Ale nigdy nie brak ludzi zwracających uwagę na pozory, a nie na istotę rzeczy” – te słowa Vasariego z „Żywotów malarzy…” bliskie były sercu człowieka, który mógł powiedzieć o sobie bez wahania: „To ja byłem Vermeerem”, człowieka, który wywiódł w pole największe holenderskie muzea, krytyków sztuki, a na koniec oszukał zapalonego „kolekcjonera” Hermana Göringa. 
- burzliwe losy jednego z najsłynniejszych fałszerzy dzieł sztuki przypomina Magdalena Łysiak.

  • Podatek na mięso

Walka ze zmianami klimatycznymi zaostrza się. Na celowniku aktywistów i zielonych polityków jest już nie tylko energetyka czy transport, ale również rolnictwo – a szczególnie hodowla zwierząt. Niemcy już planują wprowadzenie podatku na mięso. Republika wegetarian nie jest jednak nowym pomysłem.
- ostrzega Jacek Liziniewicz.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo