Otwarty atak na pakistańską policję! "To był akt terroru"

Dwóch sprawców, jadących motocyklem, otworzyło wczoraj ogień w kierunku punktu kontrolnego w stolicy Pakistanu. W wyniku obrażeń jeden z funkcjonariuszy zginął na miejscu, a dwóch trafiło do szpitala. Napastnicy zostali zastrzeleni. Do ataku doszło wczoraj wieczorem.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"To był akt terroru"

- powiedział agencji wysoki funkcjonariusz policji z Islamabadu, Szahid Zaman.

Do tego typu incydentów rzadko dochodzi w pilnie strzeżonym przez policję Islamabadzie, w którym mieści się wiele ambasad - zauważa agencja AFP.

Jak dodaje, do ataku nie przyznała się żadna grupa, ale w Pakistanie odradza się organizacja tamtejszych talibów, Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP).

TTP jest organizacją niezależną od afgańskich talibów, którzy w połowie września ponownie przejęli władzę nad Kabulem i całym Afganistanem, ale ma z nimi wspólne korzenie. Przejęcie władzy w Afganistanie przez talibów ośmieliło tę walczącą z rządem w Islamabadzie grupę zbrojną do większej aktywności.

Tehrik-i-Taliban Pakistan zostało założone w 2007 r. i przez pewien czas kontrolowało rozległe tereny północno-wschodniego Pakistanu, przy granicy z Afganistanem. W atakach, do których przyznała się organizacja, zginęły tysiące osób. W 2009 r. TTP uprowadziło i zamordowało polskiego inżyniera Piotra Stańczaka.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo