Z OSTATNIEJ CHWILI

15 osób zabitych, w tym 14 uczniów, w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie w USA. Zabójca nie żyje • • •

Możliwe opady śniegu

Na południu i wschodzie kraju możliwe opady śniegu. W dzień temperatura będzie się wahać od 4 st. C na Wybrzeżu i zachodzie do -5 na Podhalu. Wiatr umiarkowany i porywisty, który na wschodzie i zachodzie kraju oraz w centrum i na Pomorzu nie przekroczy 55 km/h - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Prognoza IMGW przewiduje rano "na wschodzie temperaturę -3 st. C, na Podhalu -5. Na pozostałym obszarze kraju -1 st. C". O tej porze dnia na Pomorzu, zachodzie kraju i w centrum może pojawić się słaby wiatr, który jednak nie przekroczy 55 km/h.

"W południe na wschodzie miejscami będzie -1 st. C, w centrum 2 stopnie, zaś na zachodzie i Wybrzeżu do 4 stopni Celsjusza"

- wskazał Ogórek. Dodał, że należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który na wschodzie osiągnie 55 km/h.

IMGW prognozuje, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. "Tylko na północnym zachodzie i Pomorzu będzie się chmurzyć. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty na Wybrzeżu i na krańcach wschodnich - głównie w woj. lubelskim" - powiedział Szymon Ogórek.

"W nocy lokalne opady śniegu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura od 0 do 1 st. C. W miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dwucyfrowe spadki temperatury. Temp. minimalna to ok. -12 stopni Celsjusza"

- stwierdził Ogórek.

Prognoza IMGW przewiduje w nocy lokalne słabe opady marznącej mżawki, które będą się przyczyniały do gołoledzi.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo