Premier: Żyjemy w epoce Roberta Lewandowskiego

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Robertowi Lewandowskiemu, który wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. „Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej” - podkreślił premier.

Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Robert Lewandowski po raz drugi w karierze i drugi z rzędu wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. W finałowej trójce edycji za 2021 rok napastnik Bayernu Monachium okazał się lepszy od Argentyńczyka Lionela Messiego z Paris Saint-Germain i Egipcjanina Mohameda Salaha z Liverpoolu. W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także kibice - internauci. Każda z tych grup ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku. Nagroda jest przyznawana od 1991 roku.

Najlepszy napastnik na świecie i piłkarz roku FIFA Football Awards to po raz drugi z rzędu Robert Lewandowski! Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej. Bo w Polsce Robert jest kimś wyjątkowym. Jest największym piłkarzem w historii naszego kraju. Najlepszym ambasadorem Polski oraz wzorem dla młodych ludzi, nie tylko tych grających w piłkę. Rozwijajcie swoje talenty i możliwości dzięki ciężkiej pracy i zdrowemu rozsądkowi. To jest nauka z Jego kariery. Żyjemy w epoce Roberta Lewandowskiego, ale On na szczęście nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
- napisał szef rządu na Facebooku.


 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo