Wtorek z „Codzienną”. Będzie skarga na zieloną politykę UE!

To może być niespodziewany przełom w walce z drogą energią! Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiada przygotowanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego, która może zdecydować o obniżce cen prądu w naszym kraju. Wtorek z „Codzienną” to inny dzień niż wszystkie pozostałe.

Gazeta Polska Codziennie

Ponad głowami Polaków będzie próba wdrożenia karkołomnego pakietu „Fit for 55”. Nasz program to element obrony Polski przed tym katastrofalnym dla naszej przyszłości planem – powiedział wiceminister Sebastian Kaleta. 

O co chodzi w skardze Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego? Co kiedyś odebrano Polsce? Na co właściwie zgodzili się Donald Tusk i Ewa Kopacz? Na te pytania postara się odpowiedzieć we wtorkowej Codziennej Jacek Liziniewicz w tekście „Będzie skarga na zieloną politykę UE”.

Czy na granicy jest już spokojniej? Absolutnie nie! W ostatnich dniach odnotowywanych jest mniej prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, jednak grupy migrantów są coraz agresywniejsze wobec polskich funkcjonariuszy. Niemal każdego dnia w stronę naszych patroli rzucane są kamienie, konary drzew i inne przedmioty. „Agresorzy wspierani są przez białoruskie służby” - zauważa w tekście „Zorganizowane bojówki atakują granicę” Jan Przemyłski. 

Tymczasem wszyscy czekamy na przełom w walce z pandemią. Na razie z prac w Radzie Medycznej przy Premierze zrezygnowało większość jej członków. Resort zapowiada nową formułę konsultacji z lekarzami. A wirus wciąż jest w natarciu, choć przychodzi nadzieja na poprawę sytuacji. Co nas czeka po Omikronie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Piotr Korycki w materiale „Piąta fala koronawirusa idzie ze wschodu”.

„Codzienna” to solidna dawka rzetelnych i sprawdzonych informacji z eksperckimi komentarzami. Zapraszamy do lektury!
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo