Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat - mówi prezes Pfizera. Fala związana z Omikronem będzie ostatnią?

Koronawirus rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć" - ocenia szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla. Dodał, że fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami - powiedział francuskiej stacji BFM TV.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami

- powiedział Albert Bourla.

"To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć" - wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw Covid-19 dla dzieci jest "bezpieczna i skuteczna", ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ "nie zebrano wystarczającej ilości danych".

Bourla powiedział, że w ramach walki z Covid-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro. Ponadto - jak poinformował - koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo