Nowe obostrzenia? Kraska: W tej chwili nie planujemy żadnych nowych wprowadzać

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska podał, że dzisiaj z ARM wyjeżdża do obywateli naszego kraju 200 mln maseczek chirurgicznych plus 10 mln maseczek FFP2. - Praktycznie w 94% chronią przed zakażeniem, przed aerozolem, gdzie znajdują się drobnoustroje. Chcemy w tej chwili dedykować do tych województw, gdzie jest duży wzrost zakażeń, czyli do Małopolski, Mazowsze, także województwa tzw. ściany wschodniej - podał. Jak dodał, "nie planujemy wprowadzać żadnych nowych obostrzeń".

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wiceminister zapytany o to, czy zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych, Kraska przypomniał, że taka decyzja już zapadła w odniesieniu do pracowników służby zdrowia.

"Rozporządzenie zostało wydane. Do 1 marca wszyscy pracownicy ochrony zdrowia powinni być zaszczepieni" - podkreślił.

Odnosząc się do innych grup zawodowych wiceminister zdrowia zaznaczył, że na ukończeniu są rozmowy z poszczególnymi resortami - MSWiA, MON czy MEiN. "Myślę, że te decyzje niedługo zapadną" - zapowiedział.

Zapytany, czy rozmowy zmierzają do wprowadzenie obowiązku szczepień czy nie, Kraska odpowiedział, że "w tej chwili trudno powiedzieć".

"Jeżeli chodzi o nauczycieli, mamy w tej chwili okres ferii zimowych, dzieci są na dwutygodniowym wypoczynku, obserwujemy, jaka sytuacja jest w szkołach - czy tych ognisk nam przybywa. Zobaczymy"

- mówił.

Pytany o nowe obostrzenia powiedział:

Jeżeli chodzi o obostrzenia, w tej chwili nie planujemy żadnych nowych obostrzeń wprowadzać. Staramy się troszeczkę wyjść wcześniej, przed tą piątą falą, i tak na przykład dzisiaj z ARM wyjeżdża do obywateli naszego kraju 200 mln maseczek chirurgicznych plus 10 mln maseczek FFP2, czyli tych maseczek, które praktycznie w 94% chronią przed zakażeniem, przed aerozolem,  gdzie znajdują się drobnoustroje. Chcemy w tej chwili dedykować do tych województw, gdzie jest duży wzrost zakażeń, czyli do Małopolski, Mazowsze, także województwa tzw. ściany wschodniej

– stwierdził Waldemar Kraska.

 


Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, pap,

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo