40-latka zgotowała staruszce gehennę

Miała opiekować się starszą ciotką, a zgotowała jej piekło na ziemi. 40-latka, często pod wpływem alkoholu, wyzywała, szarpała i groziła staruszce. Koszmar 87-latki trwał przez kilka miesięcy.

fot. wola.policja.waw.pl

Według ustaleń wolskich policjantów 40-letnia kobieta mieszkała z 87-latką od lipca ubiegłego roku. Kobieta miała opiekować się starszą ciotką. Okazało się, że zamiast tego zgotowała jej gehennę. Wszczynała awantury pod wpływem alkoholu, wyzywała ją, zakłócała spoczynek nocny, zadawała uderzenia w głowę i szarpała za włosy. Kobieta miała również grozić jej pozbawieniem życia.

Jak przekazała kom. Marta Sulowska z komendy policji na Woli kilka dni temu policjanci interweniowali w związku z awanturą domową. Nietrzeźwa kobieta awanturowała się, groziła starszej kobiecie pozbawieniem życia, a w końcu pobiła staruszkę. W mieszkaniu policjanci zastali ogólny bałagan, powywracane krzesła oraz rozbitą butelkę po wódce. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała 87-latkę do szpitala.

Agresywna 40-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

- Podejrzana usłyszała zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad 87-latką - podkreśliła Sulowska.

- Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania

 - zaznaczyła policjantka. Sąd zgodził się, podejrzana najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo