Rozpocznij poniedziałek z Codzienną! Żenujący pokaz Budki, zero merytoryki

W sobotę przed elektrownią w Jaworznie zorganizowali oni konferencję, na której winą za wysokie ceny energii obarczali rząd PiS. Wystąpienie szybko zostało przerwane przez związkowców, którzy bezlitośnie punktowali polityków argumentami i przypominali fakty z przeszłości. W odpowiedzi otrzymali zakłopotane miny i niezrozumiały bełkot.

Zapraszamy do lektury GPC!
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Tę minę Borysa Budki będzie można zobaczyć w poniedziałkowej Codziennej. Co ciekawe, całkiem trafnie całą sytuację opisała w mediach społecznościowych była już członkini PO Aleksandra Wasilewska.

„Spójrzcie – wyszedł Budka na konferencję o rozbudowie elektrowni. Nie zna się kompletnie na tym. Siedzi cicho, bo prawda by go wbiła w ziemię. Potrafi tylko pajacować z plakietkami o drożyźnie. Ludzie na miejscu wiedzą, o czym mówią”

- napisała działaczka, która opuściła szeregi PO po tym, jak stwierdziła, że frakcja konserwatywna w  Platformie przestała istnieć. „To musiał być prawdziwy szok dla Borysa Budki i innych przedstawicieli PO” - pisze Jan Przemyłski w tekście „Budka zaorany na własnej konferencji”.

Tymczasem Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, w poniedziałkowej Codziennej opowie w rozmowie z Hubertem Kowalskim o zagrożeniach dla Polski ze strony agresywnych wschodnich sąsiadów. - Wciąż mamy do czynienia z tlącym się konfliktem, który prawdopodobnie będzie trwał jeszcze przez wiele miesięcy. Być może wiosną odżyje znów w formie silniejszej presji, gdy ruchy migracyjne w sposób naturalny staną się bardziej intensywne – ostrzega w GPC Żaryn.

W poniedziałkowej Codziennej przeczytać też będzie można o przerażającym losie dzieci w więzieniach dla dorosłych. Jak wynika z analizy UNICEF, w czasie pandemii koronawirusa z więzień na całym świecie zwolniono ponad 45 tys. nieletnich. Wciąż jednak przetrzymywanych jest 261 tys. dzieci. „W niektórych krajach małoletni są zmuszani torturami, by przyznali się do przestępstw, poddawani niesprawiedliwym procesom i osadzani w więzieniach dla dorosłych. W placówkach czyha na nich wiele niebezpieczeństw, m.in. wykorzystywanie seksualne. Wielu małoletnich podejmuje próby samobójcze" – pisze w wyjątkowym reportażu Beata Mańkowska.

Warto wystartować w nowy tydzień pracy z Gazetą Polską Codziennie, która zapewni najświeższą dawką pewnych i sprawdzonych informacji!
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo