19-latek chciał dwukrotnie okraść ten sam sklep... tego samego dnia

Dwukrotnie tego samego dnia 19-latek z Rzeszowa chciał okraść jedną z tamtejszych drogerii. Za pierwszym razem wyniósł ze sklepu perfumy o wartości niemal 500 złotych, za drugim razem, wartość wzrosła do 600 złotych. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała w sobotę podkarpacka policja, 19-letni mieszkaniec podkarpackiej Dębicy podczas pierwszej wizyty w drogerii ukradł i wyniósł ze sklepu perfumy o wartości niemal 499 zł.

"Zachęcony powodzeniem, po godzinie wrócił do sklepu, gdzie ponownie próbował ukraść kosmetyki. Tym razem bez powodzenia. Po minięciu kas ze skradzionym towarem ujęli go pracownicy ochrony i przekazali w ręce policjantów"

– podała policja.

Skradzione w czasie pierwszej kradzieży perfumy mężczyzna od razu sprzedał przypadkowym osobom. Natomiast wartość kosmetyków w trakcie drugiej "wizyty" w drogerii wyniosła 600 zł.

19-latek został przesłuchany przez policjantów, przyznał się do winy. Usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości niemal 1400 zł. Jak wyjaśnił, pieniądze chciał przeznaczyć na podstawowe potrzeby życiowe. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo